Kolejny śmiertelny wypadek! Apelujemy o ostrożność! - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny śmiertelny wypadek! Apelujemy o ostrożność!

Data publikacji 04.01.2019

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnych oraz tragicznych w skutkach zdarzeń, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie. Policja ustala okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło 2 stycznia na ulicy Wóycickiego.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 2 stycznia ok. godz. 08.10 na ulicy Wóycickiego na wysokości Bramy Południowej Cmentarza Północnego.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 25-letni kierowca volkswagena z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka pojazdem ciężarowym.  Pasażerka z volkswagena poniosła śmierć na miejscu.

Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze przez wiele godzin wykonywali czynności procesowe pod nadzorem Prokuratora Rejonowego Warszawa Żoliborz, mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność podczas jazdy. Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość, prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, a także lekkomyślność kierowców to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Zwolnijmy, zachowajmy maksimum ostrożności, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.

esz/ek