Pościg za sprawcą sześciu kolizji i wypadku drogowego - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za sprawcą sześciu kolizji i wypadku drogowego

Do policyjnego aresztu trafił 22- letni obywatel Ukrainy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął szaleńczą jazdę po ulicach i chodnikach Piaseczna. Spowodował wypadek i sześć kolizji. Uszkodził łącznie osiem pojazdów. Jeden z uczestników tego zdarzenia znalazł się w szpitalu. Kierowca był pod wpływem alkoholu, zlecono również badanie na zawartość środków odurzających w jego organizmie.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego zauważyli na jednej z ulic w Piasecznie jadącego pod „prąd” kierowcę peugeota. Funkcjonariusze natychmiast postanowili przerwać tą jazdę. Jednak na widok policyjnego radiowozu oraz włączonej sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej, kierowca peugeota postanowił kontynuować swoją szaleńczą jazdę. Nie zważając na innych uczestników ruchu zmuszał ich do ustępowania, nagłego hamowania lub ucieczki przed zderzeniem. Dalej kontynuował ucieczkę, również jadąc po chodnikach. A na ulicy Jarząbka, gdzie prędkość jest ograniczona do 20 km/h kierujący peugeotem jadąc z prędkością około 100 km/h stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem i uderzył w prawidłowo poruszający się pojazd, również marki peugeot, raniąc jego kierowcę.

Policjanci zatrzymali 22- letniego kierowcę, a także ustalili dane czwórki pasażerów pojazdu. Wszyscy to obywatele Ukrainy. Niestety w wyniku tego zdarzenia do szpitala trafił kierowca jednego z pojazdów, który brał udział w zdarzeniu.

Badanie wykazało, że kierowca miał niemal pół promil alkoholu w organizmie. Zlecone zostały także badania na zawartość w jego organizmie środków odurzających. Łącznie podczas jego jazdy uszkodzonych zostało aż 8 samochodów.

js/mb

Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Ładowanie odtwarzacza...
2.87 MB
Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP