Zatrzymani za kradzieże i włamania - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzieże i włamania

Data publikacji 08.02.2019

Zastępca komendanta komisariatu oraz dzielnicowy z Konstancina- Jeziorny „na gorąco” zatrzymali mężczyznę dokonującego kradzieży na terenie jednej z tutejszych posesji. Ustalono, że 35-latek w przeszłości odpowiadał już za podobne przestępstwa. Tego samego dnia kryminalni z Piaseczna zatrzymali 38-latka podejrzewanego o dokonanie co najmniej pięciu włamań.

Zastępca komendanta komisariatu z Konstancina- Jeziorny nadkom. Marek Kruszewski wraz z dzielnicowym asp. Tomaszem Awierem podczas służby zwrócili uwagę na odkręcono przęsło ogrodzenia przy jednej z posesji. Policyjna czujność nie zawiodła. Policjanci po śladach weszli na jej teren, a tam w jednym z już otwartych pomieszczeń zauważyli mężczyznę rozkręcającego metalowe elementy wyposażenia. Zaskoczony wizytą policjantów mężczyzna próbował tłumaczyć, że znalazł się tu przez ...przypadek. Przy 35-latku policjanci zabezpieczyli plecak wraz z licznymi narzędziami i rękawicami.

Po sprawdzeniu jego danych w policyjnej bazie danych okazało się, że w przeszłości odpowiadał on już za podobne przestępstwa. Również wczoraj do policyjnej celi trafił zatrzymany na terenie Warszawy przez piaseczyńskich kryminalnych 38-latek podejrzewany o dokonanie co najmniej pięciu włamań do domów i garaży. Jego łupem najczęściej padały rożnego rodzaju elektronarzędzia.

Obaj zatrzymani nie unikną teraz odpowiedzialności karnej.

js/ak