Areszt za posiadanie znacznej ilości - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za posiadanie znacznej ilości

Data publikacji 08.02.2019

Areszt na okres trzech miesięcy zastosował sąd wobec mężczyzny podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Kryminalni z Bielan zabezpieczyli prawie 46 gramów marihuany, prawie 60 gramów amfetaminy i 68 sztuk tabletek ecstasy. 56-latek posłużył się dowodem brata, który obecnie przebywa w zakładzie karnym. Mężczyźnie grozi teraz kara do 8 lat pozbawienie wolności.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z Bielan nad sprawą pracowali kilka tygodni. Z ich ustaleń wynikało, że 56-letni mężczyzna związany jest ze środowiskiem narkotykowym. Kilka dni temu zorganizowali działania, w wyniku których, w rękach policjantów znalazł się 56-latek. Mężczyzna został zatrzymany, gdy wysiadał z samochodu. 56-latek, który jest doskonale znany bielańskim policjantom, wylegitymował się dowodem należącym do brata, który obecnie przebywa w zakładzie karnym. Ponadto okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez Prokuratury na Żoliborzu i Ochocie.

W mieszkaniu należącym do 56-latka i w samochodzie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 46 gramów marihuany, prawie 60 gramów amfetaminy i 68 sztuk tabletek ecstasy.

Mężczyzna został zatrzymany i trafili do policyjnej celi. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów. Podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz posłużenia się sfałszowanym dokumentem. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za to przestępstwo może grozić mu kara do 8 lat więzienia.

ea/ek

Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Ładowanie odtwarzacza...
2.76 MB
Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP