Dozór za nielegalną broń i znęcanie się nad zwierzętami - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór za nielegalną broń i znęcanie się nad zwierzętami

Data publikacji 11.02.2019

Policjanci z Wawra podczas wykonywania czynności służbowych w terenie rozpoznali podejrzanego o strzelanie w kierunku psów. 57-letni Dariusz M. posiadał broń, na którą nie miał zezwolenia, został zatrzymany i usłyszał dwa zarzuty. W prokuraturze objęto go policyjnym dozorem.

W komisariacie w Wawrze śledczy prowadzili postępowanie w związku z podejrzeniem, że ktoś może strzelać w kierunku psów. Funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie, zbierali informacje, dokonywali ustaleń i sprawdzeń.

W ubiegłym tygodniu, kiedy wykonywali czynności służbowe w terenie do innej sprawy zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi podejrzewanego. Na widok mundurowych człowiek zaczął uciekać, w popłochu chowając coś w kieszeniach. Policjanci szybko zatrzymali 57-latka. Okazało się, że miał przy sobie broń, na którą nie posiadał pozwolenia. Dariusz M. trafił do policyjnej celi. Na podstawie zgromadzonych materiałów usłyszał dwa zarzuty, nielegalnego posiadania broni oraz znęcania się nad zwierzętami. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

ea/jw