Zatrzymani za narkotyki i broń - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za narkotyki i broń

117 sztuk amunicji, ostrą broń oraz łącznie ponad 1,5 kilograma narkotyków zabezpieczyli kryminalni z Komendy Stołecznej Policji zwalczający przestępczość pseudokibiców podczas przeszukania mieszkań w Warszawie należących do dwóch mężczyzn. Obydwaj usłyszeli już zarzut przygotowania do wprowadzenia do obiegu znacznej ilości środków odurzających i dodatkowo w przypadku 44-letniego Marcina B. zarzut posiadania broni palnej. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za zarzucane im czyny grozi do 12 lat więzienia.

Funkcjonariusze wydziału dw. z przestępczością pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji, realizując czynności związane z posiadaniem narkotyków przez osobę związaną ze środowiskiem pseudokibicowskim jednej ze stołecznych drużyn, pojechali do mieszkania na warszawską Wolę celem przeprowadzenia przeszukania. Na miejscu w lokalu policjanci zastali dwóch mężczyzn. 44-letniego Marcina B. i właściciela lokalu 39-letniego Marcina B., u którego znaleziono prawie pół kilograma marihuany i ok. 200 gramów kokainy.

W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze wytypowali kolejne trzy mieszkania w Warszawie, które należały do 44-letniego Marcina B., gdzie również przeprowadzono przeszukania. W wyniku tych działań policjanci znaleźli prawie 750 gramów kokainy, broń na ostrą amunicję i 117 sztuk amunicji. Łącznie u obu mężczyzn zabezpieczono prawie 1,5 kilograma środków odurzających  w postaci marihuany i kokainy. Policjanci zabezpieczyli również gotówkę w kwocie ok. 8 tys. zł. i 500 euro.

Na wniosek policjantów z KSP prokurator przedstawił obydwu zatrzymanym zarzut przygotowania do wprowadzenia do obiegu znacznej ilości środków odurzających i dodatkowo w przypadku 44-latka zarzut posiadania broni palnej. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za zarzucane im czyny grozi do 12 lat więzienia.

Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań osób związanych z tą sprawą.

to.

Ładowanie odtwarzacza...

Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Ładowanie odtwarzacza...
3.83 MB
Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP