Wpadł, bo jechał buspasem - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł, bo jechał buspasem

Data publikacji 04.03.2019

Policjanci z warszawskiej drogówki zatrzymali 25-letniego obywatela Uzbekistanu, który posługiwał się podrobionym prawem jazdy. Dodatkowo w czasie czynności ustalono, że kierowca przebywa w Polsce nielegalnie.

Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji na Al. Jerozolimskich zatrzymali do kontroli kierowcę skody, który jechał po pasie dla autobusów. Podczas kontroli 25-latek okazał policjantom blankiet przypominający prawo jazdy wydane na obywatela Ukrainy, natomiast karta pobytu była wystawiona dla obywatela Uzbekistanu. Mundurowi podczas sprawdzania dokumentów zauważyli, że blankiet prawa jazdy nie posiadał odpowiednich zabezpieczeń dla tego rodzaju dokumentu. Dodatkowo numer blankietu po obydwu stronach był inny. Jak się dalej okazało, blankiet prawa jazdy 25-letni Obywatel Uzbekistanu kupił od kolegi z Turcji za 2,5 tysiąca złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy na Ochocie. Podczas dalszych sprawdzeń wyszło na jaw, że mężczyzna przebywa na terytorium Polski nielegalnie. Po wykonaniu wszystkich czynności 25-letni obywatel Uzbekistanu został przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej. Za popełnione wykroczenie został nałożony mandat karny w wysokości 100 złotych.

ea/kc

  • Policjanci z zatrzymanym mężczyzną