Pijana wiozła córkę i spowodowała kolizję - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana wiozła córkę i spowodowała kolizję

Data publikacji 07.03.2019

Ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miała 36-letnia letnia mieszkanka Warszawy, która spowodowała kolizję drogową. Kobieta podróżowała ze swoją 9-letnią córką. Jak się okazało, już parę lat wcześniej była karana za jazdę w stanie nietrzeźwości i miała orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów na rok. Podejrzana po wysłuchaniu zarzutów poddała się dobrowolnie karze.

Nieodpowiedzialnością wykazała się 36-letnia mieszkanka Warszawy zatrzymana podczas zdarzenia drogowego na Targówku. Kobieta kierując renaultem nie zachowała należytej ostrożności i spowodowała kolizję z inną osobówką.

Wezwani na miejsce policjanci przebadali 36-latkę na zawartość alkoholu. Okazało się,  że była pijana. Wynik badania wskazał ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo kobieta przewoziła w samochodzie swoją córkę. Policjanci zaopiekowali się 9-latką do czasu przybycia na miejsce trzeźwej opiekunki.

36-latka trafiła do komisariatu przy ul. Chodeckiej. Mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy. Podczas dalszych czynności dochodzeniowiec ustalił, że kobieta kilka lat wcześniej była już karana za jazdę w stanie nietrzeźwości i miała orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na rok. Podejrzana podczas przesłuchania dobrowolnie poddała się karze.

Teraz oprócz wysokiej grzywny będzie odpowiadała przed sądem. Na długo też pożegna się z prawem jazdy.

ea/po

Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Ładowanie odtwarzacza...
2.28 MB
Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP