Nielegalny handel - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny handel

Data publikacji 25.11.2009

Dzielnicowi z Pragi Południe zatrzymali obywatela Ghany, który handlował butami, kurtkami i bluzami opatrzonymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Mężczyzna swoja działalność prowadził na bazarze przy byłym Stadionie X-lecia. W sumie mundurowi zabezpieczyli 18 par butów, 2 bluzy i 1 kurtkę. 39-latek usłyszał już zarzut.

Dzielnicowi otrzymali informację, że na bazarze przy byłym Stadionie X-lecia obywatel Ghany, lat około 40 handluje podrobiona odzieżą.

Mundurowi udali się we wskazane miejsce. Bardzo szybko zlokalizowali mężczyznę, który faktycznie oferował przechodniom odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi renomowanych firm światowych. Ubrania i buty, które sprzedawał nie miały jednak nic wspólnego z towarami oryginalnymi. Dzielnicowi podjęli interwencję.

Wylegitymowali 39-latka, zatrzymali go, a jego towar zabezpieczyli. Okazało się, że mężczyzna miał 18 par butów sportowych, 2 bluzy i 1 kurtkę.

Funkcjonariusze z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przedstawili obywatelowi Ghany zarzut. Teraz stanie przed sądem i poniesie odpowiedzialność karną za popełnione przestępstwo.

dt, jw