Nagrodzeni za ponadprzeciętność - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nagrodzeni za ponadprzeciętność

Podczas uroczystej zbiórki we foyer przed Białą Salą komendant stołeczny wręczył nagrodzonym policjantkom i policjantom listy gratulacyjne oraz podziękował za skuteczną służbę pełną profesjonalizmu i zaangażowania. W spotkaniu uczestniczyli zastępcy komendanta stołecznego Policji i bezpośredni przełożeni nagrodzonych.

W obecności kadry kierowniczej stołecznego garnizonu odbyło się uroczyste wręczenie nagród 67 policjantkom i policjantom, którzy wyróżnili się rzetelnym i wzorowym wykonywaniem obowiązków służbowych. Komendantowi Stołecznemu Policji nadinsp. Pawłowi Dobrodziejowi asystowali jego zastępcy: mł. insp. Krzysztof Smela, mł. insp. Marek Chodakowski  i Włodzimierz Pietroń.

Nagrodzeni funkcjonariusze zostali docenieni za szereg czynności operacyjnych i procesowych, dzięki którym zatrzymano sprawców m.in.: pobicia, rozboju, usiłowania zabójstwa, zabójstwa, kradzieży kieszonkowych oraz kradzieży samochodów, oszustw, poświadczenia nieprawdy w dokumentacji, wprowadzenia do obrotu urządzeń z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wśród nagrodzonych byli również policjanci, którzy po dynamicznym pościgu zatrzymali sprawców w jednym przypadku zabójstwa, w innym – kradzieży auta.

Kolejnymi nagrodzonymi byli mundurowi, którzy zwalczając przestępczość narkotykową zatrzymali osoby podejrzane o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W jednej ze spraw zabezpieczono narkotyki o czarnorynkowej wartości 140 000 zł, w drugiej -  o wartości 1 750 000 zł.

Policjanci zostali wyróżnieni również za podjęcie akcji ratunkowych poprzez eskortowanie do szpitala osób wymagających natychmiastowej pomocy medycznej. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych kobieta w ciąży urodziła w bezpiecznych warunkach, osoba z podejrzeniem zawału serca błyskawicznie została hospitalizowana, natomiast dziecku po wypadku udzielono niezbędnej pomocy lekarskiej. Funkcjonariusze pomogli również poszkodowanym w trakcie pożaru i strażakom w sprawnym przeprowadzeniu akcji ratowniczo-gaśniczej.

Listy gratulacyjne otrzymali również funkcjonariusze, którzy w czasie wolnym od służby zatrzymali osoby łamiące prawo, w tym: pijanych kierowców, poszukiwanych oraz osoby dopuszczające się kradzieży. Inni nagrodzeni funkcjonariusze wykazali się zaangażowaniem i fachowością w przygotowaniu i przeprowadzeniu szkoleń dla rzeczników dyscyplinarnych oraz profesjonalną, całodobową koordynacją pracy podległych policjantów podczas wydarzeń nadzwyczajnych.

Komendant stołeczny nagrodził również policyjnych sportowców za profesjonalizm i duże zaangażowanie poza służbą. Gratulacje otrzymali medaliści VIII Mistrzostw Komendy Stołecznej Policji w Pływaniu oraz drużyna piłkarek za zajęcie II miejsca w II Ogólnopolskim Turnieju Służb Mundurowych w Halowej Piłce Nożnej Kobiet i Mężczyzn.

Na zakończenie spotkania komendant  stołeczny pogratulował i podziękował wszystkim nagrodzonym: - po raz kolejny mam przyjemność wraz z moimi zastępcami, całą kadrą kierowniczą uczestniczyć w nagradzaniu najlepszych policjantów w naszym garnizonie. W ostatnim czasie to Wy byliście tymi, którzy wybili się ponad swoje koleżanki i swoich kolegów wynikami oraz swoją postawą w służbie, jak i poza nią.

Generał odniósł się również do spektrum rozmaitych, czasami spektakularnych działań zrealizowanych w ostatnich miesiącach przez funkcjonariuszy całego garnizonu począwszy od narkotykowych przez pseudokibicowskie, samochodowe po sukcesy sportowe. Specyfika policyjnej służby sprawia, że nie wszyscy nagrodzeni mogli wziąć udział w uroczystości. Decyzją komendanta nagrodami wyróżnionych zostało łącznie aż 105 funkcjonariuszy, to dowodzi dużego zaangażowania i profesjonalnego podejścia do pełnionych obowiązków. – Gratuluję, bardzo serdecznie dziękuję i życzę Wam, żebyście na tego typu spotkaniach byli jak najczęściej – dodał generał.

Tekst: Ewelina Kucharska
Foto: asp. sztab. Tomasz Oleszczuk

 

  • Wręczenie pamiątkowych dyplomów policjantom
  • Wręczenie pamiątkowych dyplomów policjantom
  • Wręczenie pamiątkowych dyplomów policjantom