Aresztowany za montowanie nakładek klejowych na bankomatach - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za montowanie nakładek klejowych na bankomatach

Do zatrzymania 46-letniego obywatela Rumunii podejrzanego o oszustwa doszło na warszawskiej Woli podczas realizacji stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przy udziale Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji. Funkcjonariusze z Woli wraz z rejonową prokuraturą zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na zastosowanie wobec 46-latka trzymiesięcznego aresztu. Mężczyzna miał montować nakładki klejowe na podajnik gotówki, a po jej zdjęciu zabierał pieniądze, które powinny trafić w ręce właścicieli.

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wraz z funkcjonariuszami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu wolskiej komendy pracowali nad zdarzeniami związanymi z kradzieżą pieniędzy z bankomatów za pomocą nakładek klejowych umieszczanych na urządzeniach do wydawania gotówki. Po dokładnej analizie wszystkich spraw, przeprowadzeniu oględzin miejsca przy udziale grupy dochodzeniowo-śledczej, wytypowano osobę mogącą mieć związek z tymi zdarzeniami.

Okazał się nim 46-letni obywatel Rumunii. Policjanci ustalili, że mężczyzna może przebywać na terenie Warszawy i prawdopodobnie porusza się pojazdem marki audi. Po ustaleniu dokładnego miejsca pobytu obywatel Rumunii został zatrzymany przez funkcjonariuszy stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przy udziale Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji. W trakcie przeszukania pojazdu oraz lokalu, w którym przebywał 46-latek,  policjanci znaleźli i zabezpieczyli nakładki oraz taśmy służące do popełnienia przestępstwa. Na miejscu pracował  technik kryminalistyki, który zabezpieczał ślady.

Policjanci ustalili , że mężczyzna przebywał dwa lata w zakładzie karnym za podobne przestępstwa. Skrupulatnie gromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutów dotyczących oszustwa w warunkach recydywy. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie środka zapobiegawczego i decyzją sądu 46-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.

Czynności w tej sprawie realizowane przez wolskich policjantów trwają, a sprawa ma charakter rozwojowy.

ms/mb

 

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę
    Policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę
  • Nakładki zabezpieczone przez policjantów
    Nakładki zabezpieczone przez policjantów
  • Nakładki zabezpieczone przez policjantów ukryte pod samochodową osłoną przeciwsłoneczną
    Nakładki zabezpieczone przez policjantów
Ładowanie odtwarzacza...

Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Ładowanie odtwarzacza...
3.87 MB
Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP