Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Skradziona w Niemczech mazda trafiła do warsztatu w powiecie wołomińskim

Data publikacji 16.05.2019

Skradzioną w Niemczech mazdę 3 zabezpieczyli w warsztacie na terenie powiatu wołomińskiego policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową. Funkcjonariusze zatrzymali na terenie posesji trzech mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzuty za paserstwo. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową uzyskali informację, że do warsztatu na terenie powiatu wołomińskiego mógł trafić kradziony pojazd. Funkcjonariusze już od jakiegoś czasu interesowali się tym miejscem, podejrzewając że mogą być tam demontowane samochody pochodzące z przestępstwa.

Policjanci pojechali do miejscowości, gdzie mieścił się warsztat samochodowy. Drzwi do pomieszczenia zostały zastawione dostawczym renault. Funkcjonariusze postanowili skontrolować to miejsce.

W warsztacie pracowało dwóch mężczyzn. Policjanci zastali ich podczas demontażu białego pojazdu. Obaj zostali zatrzymani. Na terenie posesji przebywał jeszcze jeden mężczyzna, który także trafił w ręce funkcjonariuszy.

Policjanci przeszukali posesję i warsztat, w którym znajdowała się mazda 3. Pojazd miał zdemontowane wszystkie drzwi, pokrywę silnika, fotel pasażera oraz tylną kanapę. Po sprawdzeniu numeru VIN okazało się, że samochód został skradziony w Niemczech 6 maja i od tego czasu figurował jako utracony w policyjnych bazach na terenie całej Europy. Mazda zostanie teraz poddana szczegółowym badaniom w policyjnym laboratorium.

Funkcjonariusze zabezpieczyli w tym miejscu także przedmioty mogące służyć do popełnienia przestępstwa, a 33-letni Paweł C., 33-letni Robert R. oraz 37-letni Mariusz K. zostali przewiezieni do komendy. Dwóch 33-latków było już notowanych za przestępstwa samochodowe.

Cała trójka już usłyszała zarzuty paserstwa. Teraz zatrzymanym mężczyznom może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mb


 

Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Ładowanie odtwarzacza...
3.62 MB
Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP