Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

To, co zaczęli policjanci dokończył specjalnie szkolony pies

Data publikacji 16.05.2019

Śródmiejscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Kokaina, amfetamina, dwie wagi elektroniczne oraz pieniądze w polskiej i obcej walucie. To i inne przedmioty znaleźli i zabezpieczyli policjanci w samochodzie, mieszkaniu, piwnicy oraz w garażu Pawła Z. Za to przestępstwo 50-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności. W akcji funkcjonariuszy wspierał pies szkolony do wykrywania narkotyków.

500 porcji handlowych amfetaminy i kokainy, dwie wagi elektroniczne służące do porcjowania narkotyków oraz dilerki, w które są pakowane środki odurzające znaleźli i zabezpieczyli śródmiejscy kryminalni.

To wszystko ukryte było w samochodzie, w którym został zatrzymany Paweł Z., w jego mieszkaniu, piwnicy oraz garażu. Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli także blisko 3000 złotych oraz 200 euro.

W zaplanowanej w najdrobniejszych szczegółach akcji, policjantów wspierał czworonożny partner, szkolony do wykrywania narkotyków. To „Kaper” w piwnicy i w garażu „namierzył” plastikowe pojemniki, w których znajdowały się środki odurzające.

50-latek został zatrzymany a prokurator w prowadzonym śledztwie postawił mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności.   

esz/rsz