Po służbie zatrzymali włamywacza! - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Po służbie zatrzymali włamywacza!

Data publikacji 16.05.2019

Będący po służbie policjanci z komisariatu w Lesznowoli, po pościgu zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o włamania i kradzieże. 26-latek usłyszał łącznie trzy zarzuty karne. Będzie odpowiadał za kradzieże i kradzież z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Trzech policjantów pełniących na co dzień służbę w komisariacie policji w Lesznowoli wspólnie spędzało czas będąc poza służbą. Jednak policyjna czujność nie zawiodła. W pewnym momencie zauważyli, jak z terenu przyległej posesji przez ogrodzenie przeskakuje młody człowiek. Bez wahania udali się w kierunku nieznanego im mężczyzny. Ten na ich widok zaczął uciekać. Nie trwało to jednak długo, bo po chwili  26-letni mężczyzna był już w ich rękach wraz z torbą ze sprzętem elektronicznym, który przed chwilą został skradziony.

Policjanci dokonali także sprawdzenia przyległego terenu i tu okazało się, że 26-latek na miejsce przestępstwa przyjechał rowerem, który również został skradziony.

Sprawę przejęli policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego z Piaseczna. Mężczyzna usłyszał łącznie trzy zarzuty karne za kradzież i kradzież z włamaniem.

ea/js