Dzielnicowy na spotkaniu z mieszkańcami - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy na spotkaniu z mieszkańcami

Data publikacji 16.05.2019

Dzielnicowi z Woli i Bemowa dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, docierają do osób starszych, które w sposób szczególny narażone są na działalność oszustów działających m.in. metodą „na policjanta czy administratora”. Tym razem dzielnicowy z Woli spotkał się mieszkańcami i przedstawicielami Spółdzielni Mieszkaniowej Koło. Była to okazja do przypomnienia o założeniach programu „Dzielnicowy bliżej Nas”.

Dzielnicowi z Woli i Bemowa w ramach codziennych obchodów rejonów służbowych prowadzą działalność edukacyjno-profilaktyczną wśród mieszkańców. Realizują zadania mające na celu ograniczenie przestępstw dokonywanych m.in. metodą na wnuczka, policjanta, administratora. Policjanci inicjują i uczestniczą w spotkaniach ze społeczeństwem, seniorami, przedstawicielami samorządu, są obecni na debatach społecznych, biorą udział w różnych wydarzeniach z udziałem lokalnej społeczności. Dzielnicowi przekazują mieszkańcom informacje na temat sposobów działania przestępców, ostrzegają, uczą jak unikać zagrożeń, jednocześnie uwrażliwiają otoczenie, sąsiadów, znajomych i rodzinę seniorów.

Tym razem dzielnicowy z wolskiej komendy spotkał się z przedstawicielami Spółdzielni Mieszkaniowej Koło oraz mieszkańcami, gdzie poruszane zostały tematy dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa próbując jednocześnie uwrażliwić i uświadomić pracujące tam osoby, że one również mają realny wpływ na zapobieganie działalności przestępców. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele wolskiej delegatury biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego oraz funkcjonariusze straży miejskiej.

Dzielnicowi pozostawiają podczas takich spotkań plakaty oraz ulotki w celu przekazania ich mieszkańcom. W przygotowanych materiałach znajdują się również informacje o „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”, które wpisują się w ideę programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”, zapoczątkowanego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

esz/ms