Napadli na sąsiadów z nożem – tymczasowe areszty - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na sąsiadów z nożem – tymczasowe areszty

Data publikacji 16.05.2019

Trzymiesięczny areszt zastosował sąd wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie rozboju. Z ustaleń wynika, że mężczyźni mieli wtargnąć do mieszkania sąsiadów, następnie jednemu z pokrzywdzonych mieli grozić nożem w celu przywłaszczenia telefonu komórkowego, drugiego z nich mieli przewrócić na podłogę, zadawać uderzenia pięścią w twarz oraz grozić poparzeniem w celu przywłaszczenia telefonu komórkowego. Napastnicy zostali zatrzymani przez policjantów z Woli. Obaj mężczyźni trafili do policyjnej celi.

Policjanci z wolskiego wydziału patrolowo-interwencyjnego otrzymali zgłoszenie, że do jednego z mieszkań w dzielnicy miało wtargnąć dwóch mężczyzn, którzy mieli grozić sąsiadom. Funkcjonariusze od razu udali się na miejsce. Po wejściu do lokalu zastali pokrzywdzonych oraz dwóch agresywnych napastników. Policjanci ustalili okoliczności zdarzenia, z których wynikało, że napastnicy grozili pokrzywdzonym nożem kuchennym. Drugiego natomiast przewrócili na ziemię, zadawali ciosy pięścią w twarz oraz grozili, że poparzą papierosem, żądając wydania telefonów komórkowych.

Mężczyźni w wieku 30 i 33 lat zostali zatrzymani. Śledczy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju, w tym jeden z użyciem noża. Decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani.

esz/ms