Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Na Walentynki podarował swojej partnerce kradzionego smartfona

Data publikacji 17.05.2019

Ursynowscy operacyjni z wydziału zajmującego się ściganiem przestępstw przeciwko mieniu zatrzymali 32-latkę i jej o 5 lat starszego konkubenta podejrzanych o kradzież pieniędzy w kwocie 2500 zł oraz markowego smartfona. Podczas zatrzymywania okazało się, że Anna M. posiada przy sobie inny telefon komórkowy, który również pochodził z przestępstwa. Kobieta twierdziła, że to prezent od partnera na Walentynki. Aleksander M. i jego luba trafili do policyjnych cel. Oboje usłyszeli zarzuty, za które sąd może ich skazać nawet na 5 lat więzienia.

Policjanci złożyli wizytę podejrzanym wczesnym rankiem. Drzwi otworzyła 32-latka, która twierdziła, że nie wie nic na temat kradzieży pieniędzy i smartfona z jednego z lokali przy Pasażu Ursynowskim. W ręku miała telefon, który po sprawdzeniu również okazał się poszukiwany do innej sprawy. Anna M. oznajmiła funkcjonariuszom, że to prezent z okazji Walentynek od partnera, którego obecnie nie ma w mieszkaniu. Operacyjni wiedzieli jednak, że 37-latek jest na miejscu. Po chwili okazało się, że ukrył się na balkonie. Obydwoje trafili do policyjnego aresztu.

Kobieta odpowie za współudział w kradzieży pieniędzy i telefonu komórkowego, których dopuściła się ze swoim konkubentem. Jej partner dodatkowo usłyszał zarzuty kradzieży smartfona, którego jej podarował. Aleksander M. tłumaczył, że pieniądze wydał wspólnie z konkubiną na życie, natomiast aparat telefoniczny sprzedał przypadkowo napotkanemu mężczyźnie koło Stadionu Narodowego.
Teraz czeka ich rozprawa sądowa, na której mogą zostać skazani nawet na 5 lat więzienia.

esz/rk