Zaatakował pokrzywdzonego nad ranem – odpowie za rozboje - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował pokrzywdzonego nad ranem – odpowie za rozboje

Data publikacji 17.05.2019

Skrupulatne czynności śledczych z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu z Woli doprowadziły do namierzenia i zatrzymania obywatela Ukrainy podejrzanego o dwa napady. 26-latek został ustalony w kilka godzin po zdarzeniu. Łupem sprawcy były dokumenty, telefon komórkowy i 5 złotych. Po usłyszeniu zarzutów dotyczących rozboju, teraz może grozić mu kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło około 4 nad ranem. Z ustaleń wynika, że pokrzywdzony, który wracał do domu, został zaatakowany od tyłu przez nieznanego sprawcę, który po zadaniu mu ciosu w głowę skradł 5 złotych z portfela i dokumenty, po chwili uciekł. Pokrzywdzony wstał i pobiegł za nim, aby odzyskać skradzione dokumenty. W tym czasie mężczyzna miał ponownie zaatakować go i zabrać z kieszeni telefon komórkowy.

Kiedy policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu wykonali czynności procesowe, rozpoczęli ustalenia. Skrupulatne czynności i typowania doprowadziły ich do 26-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Podejrzany został doprowadzony do rejonowej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące rozboju. Teraz, za te przestępstwa może grozić mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

esz/ms

Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Ładowanie odtwarzacza...
2.05 MB
Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP