Za kierownicą po narkotykach i z narkotykami - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za kierownicą po narkotykach i z narkotykami

Data publikacji 17.05.2019

Zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających usłyszał 40-letni kierowca toyoty, a jego 20-letni pasażer odpowie za posiadanie amfetaminy. Mężczyźni zostali zatrzymani przez stołecznych wywiadowców na ulicy Podleśnej. Śledczy z Bielan już przestawili im zarzuty. Kierowca na najbliższe lata straci prawo jazdy, grozi mu również kara do 2 lat pozbawienia wolności. Pasażerowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Stołeczni wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego toyotą. Zarówno siedzący za kierownicą oraz jego pasażer zachowywali się nerwowo, co wzbudziło podejrzenia policjantów. Funkcjonariusze nie mylili się. Pasażer posiadał przy sobie zawiniątko z folii aluminiowej z zawartością amfetaminy. Po badaniach okazało się również, że kierowca znajduje się po zażyciu substancji psychoaktywnej.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani oraz trafili do policyjnego aresztu. Bielańscy śledczy przedstawili 40-letniemu kierowcy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz utrata prawa jazdy. 20-letni pasażer usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. To przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

esz/ks