Znęcał się nad konkubiną, trafił pod policyjny dozór - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad konkubiną, trafił pod policyjny dozór

Data publikacji 17.05.2019

Policyjny dozór, nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej to środki zapobiegawcze, które zastosował prokurator wobec 41-letniego Marka S. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Legionowa, po tym jak jego partnerka powiadomiła o stosowaniu przez niego przemocy psychicznej. Mężczyźnie przedstawiono zarzut znęcania się nad osobą najbliższą. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z legionowskiej komendy zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał się dopuszczać  41-latek wobec swojej konkubiny. Jak ustalili mundurowi mężczyzna od ponad roku znęcał się psychicznie nad swoją partnerką, ośmieszał ją, krytykował i wyzywał. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W momencie zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu znęcania się nad osobą najbliższą. Prokurator przychylił się do wniosku funkcjonariuszy i zdecydował o zastosowaniu wobec 41-latka środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru, zobowiązując go do stawiennictwa w wyznaczone dni w jednostce Policji, nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej.

esz/js