Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do domu i kradzież mienia

Data publikacji 17.05.2019

Dwóch mieszkańców Warszawy, trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie śledczym. To efekt działań jakie podjęli policjanci i prokuratura w związku z zatrzymaniem podejrzanych, o włamanie do jednego z domów w Latowiczu, mężczyzn. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Odzyskano również mienie, które padło łupem podejrzanych mężczyzn.

Przed kilkoma dniami policjanci z komisariatu z Mrozów dostali pilne wezwanie do Latowicza, gdzie dokonano obywatelskiego ujęcia dwóch mężczyzn podejrzewanych o włamanie do jednego z domów. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. Tam zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, 26-latka i 27-latka, mieszkańców Warszawy.

Mundurowi ustalili, że przed chwilą zatrzymani mężczyźni zostali spłoszeni przez właściciela jednego z domów  w Latowiczu, podczas plądrowania pomieszczeń mieszkalnych. U zatrzymanych znaleziono skradzione mienie, które w całości odzyskano.

26-latek oraz jego kolega trafili na komisariat, następnie zostali umieszczeni w policyjnym areszcie. Śledczy dzięki zgromadzonemu materiałowi dowodowemu przedstawili zatrzymanym zarzut karny kradzieży z włamaniem. Przyznali się oni do jego popełnienia.

W środę prokurator nadzorujący postępowanie oraz policjanci wystąpili do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim przychylił się do tego wniosku i umieścił mężczyzn na okres 3 miesięcy w zakładzie karnym.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców powiatu mińskiego o właściwe zabezpieczenie własnego mienia. Przypominamy, że jednym z najskuteczniejszych narzędzi w walce z włamywaczami jest sąsiedzka pomoc i dobre relacje utrzymywane z sąsiadami. To właśnie najbliżsi współmieszkańcy mogą w czasie naszej nieobecności, zwrócić uwagę na posesję. Zachęcamy aby mieć kontakt z naszymi sąsiadami i wzajemnie pomagać sobie zwracając uwagę na dom i okolicę, a w każdym podejrzanym przypadku informować najbliższą jednostkę policji lub dzwonić pod numer alarmowy 112.

 

esz/mz