Oferował mieszkanie do wynajęcia i znikał z pieniędzmi - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oferował mieszkanie do wynajęcia i znikał z pieniędzmi

Data publikacji 25.11.2009

Kryminalni z Bielan zatrzymali oszusta, który oferował do wynajęcia mieszkanie, a następnie znikał po otrzymaniu przelewu zapłaty za wynajem. 31-letni Bojan Ż. umieszczał ogłoszenie w internecie, osobiście pokazywał mieszkanie zainteresowanym, sporządzał umowę, a po wpłaceniu kaucji i pierwszej raty, znikał. Oszukał w ten sposób dwie osoby , od których wyłudził łącznie 4000 zł.

Wszystko wyglądało bardzo wiarygodnie. Ogłoszenie o wynajęciu było zamieszczone na jednej z powszechnie znanych stron internetowych. Ogłaszający się podawał kontakt telefoniczny do siebie oraz mailowy. Bez problemu umawiał się z chętnymi i pokazywał mieszkanie. Lokal był zadbany i ładnie urządzony, a cena przystępna. Z pozoru nic nie budziło podejrzeń.

Następnie osoby zainteresowane wynajmem podpisywały umowę i otrzymywały numer konta bankowego, na które przed odbiorem kluczy, miały wpłacić umówioną kwotę kaucji oraz ratę wynajmu. Po dokonaniu przelewu nagle kontakt z właścicielem mieszkania się urywał. Mężczyzna nie odbierał telefonów, nie odpisywał na maile i nie pojawiał się w mieszkaniu. Wtedy osoby oszukane zdały sobie sprawę z tego, że padły ofiarą oszusta i zgłosiły się na policję.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni i dochodzeniowcy. W trakcie dokładnych przesłuchań osób pokrzywdzonych zebrano wszelkie informacje na temat oszusta. W oparciu o ten materiał kryminalni rozpoczęli namierzanie mężczyzny. W niedługim czasie funkcjonariusze wpadli na jego trop i dokonali zatrzymania. Teraz Bojan Ż. odpowie za swoje czyny.

dt, aa