Kolejne spotkania w szkołach - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne spotkania w szkołach

Data publikacji 17.05.2019

Policjantka ds. profilaktyki społecznej cyklicznie odwiedza uczniów szkół naszego powiatu. Funkcjonariuszka spotyka się z przedszkolakami, dziećmi z podstawówek oraz nastolatkami. Podczas prelekcji st. sierż. Sylwia Ochmańska przypomina jak należy bezpiecznie i prawidłowo się zachowywać. Ostatnio policjantka odwiedziła uczniów podstawówki w Emolinku i Kazuniu Polskim.

Celem tego typu spotkań, jest między innymi wyuczenie u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, zachowań i umiejętności reagowania w sytuacjach zagrożeń, jak również zapoznanie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na drodze. Młodzi mieszkańcy muszą mieć świadomość także, jakie zagrożenia czyhają na nich ze strony innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki spotkaniom ze stróżami prawa dzieci mają okazję dowiedzieć się wiele na temat, jak należy właściwie się zachować, aby nie paść ofiarą przestępstwa, a także jak należy postępować, aby nie łamać prawa.

Ostatnio policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną w nowodworskiej komendzie spotkała się z uczniami podstawówek w Emolinku i Kazuniu Polskim. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się jak korzystać z dróg oraz jak należy bezpiecznie zachowywać się w różnych sytuacjach. Funkcjonariuszka opowiadała również o codziennej pracy policjantów. 

esz/sk