Warszawska Motosobota - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Warszawska Motosobota

Trwa Warszawska Motosobota, której organizatorami są: Komenda Stołeczna Policji, Automobilklub Polski oraz fundacja "Jednym Śladem". Rodzinny piknik, na którym spotykają się nie tylko motocykliści odbywa się na terenie Automobilklubu Polski przy ul. Powstańców Śląskich 127.

Pokaz zatrzymania niebezpiecznego przestępcy, prezentacja sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie, w tym robota pirotechnicznego, a także metod zabezpieczania śladów kryminalistycznych to tylko część atrakcji przygotowana przez stołecznych policjantów, którym podczas pikniku towarzyszy maskotka KSP – Borsuk.

Na pikniku nie brakuje także atrakcji dla dzieci. Poza sprzętem policyjnym, na miejscu znajduje się Hot Wheels Moto School, czyli motocyklowa szkoła dla najmłodszych. Mundurowi wystawili także miasteczko ruchu drogowego. Na promocyjnym stoisku można zdobyć szczegółowe informacje na temat procedur rekrutacyjnych do Policji.

Dzięki wciągnięciu w akcję partnerów takich jak Yamaha, Harley-Davidson Liberator, BMW Auto Fus czy Triumph Academy uczestnicy pikniku mogą obejrzeć nowości na sezon 2019, ale także je objeździć. Na trasie Gymkhany można podszkolić swoje umiejętności panowania nad motocyklem pod okiem instruktorów tej dyscypliny. Natomiast w strefie Slide Bike, podejrzeć jak w bezpieczny sposób można trenować jazdę w głębokich złożeniach i na limicie przyczepności. W strefie „porozmawiajmy o motocyklach” prowadzonej przez ekipę magazynu „Świat Motocykli” każdy może porozmawiać ze znanymi i lubianymi osobistościami ze środowiska motocyklowego. Na pikniku są również symulatory zderzeń oraz dachowania.

Na zakończenie pikniku przewidziano paradę przez Warszawę, która rozpocznie się o godzinie 17.00.

wrd/mb

 • Stoisko promocyjne policji
  Stoisko promocyjne policji
 • Dzieci na policyjnych motocyklach
  Policyjne motocykle
 • Policyjny technik zabezpiecza ślady
  Policyjny technik zabezpiecza ślady
 • Miasteczko ruchu drogowego
  Miasteczko ruchu drogowego
 • Policyjna orkiestra
  Policyjna orkiestra
 • Pokaz policyjnego robota
  Pokaz policyjnego robota
 • Pokaz zatrzymania niebezpiecznego przestępcy
  Pokaz zatrzymania niebezpiecznego przestępcy
 • Pokaz zatrzymania niebezpiecznego przestępcy
  Pokaz zatrzymania niebezpiecznego przestępcy
 • Pokaz zatrzymania niebezpiecznego przestępcy
  Pokaz zatrzymania niebezpiecznego przestępcy