Strzelali na 100-lecie Policji - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelali na 100-lecie Policji

Już po raz trzeci stołeczni funkcjonariusze rywalizowali o puchar Komendanta Stołecznego Policji. Mistrzostwa w strzelaniu zorganizowano w ramach obchodów 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Najlepszą zawodniczką okazała się nadkom. Agnieszka Szymanik, w kategorii mężczyzn zwyciężył kom. Krzysztof Ogórek. Wśród drużyn pierwsze miejsce zajęli funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji.

Na terenie strzelnicy FSO przy ul. Jagiellońskiej policjanci komórek i jednostek organizacyjnych stołecznej komendy rywalizowali w strzelectwie policyjnym. W III edycji mistrzostw udział wzięło   52 policjantów i 8 policjantek, łącznie wystawiono 18 drużyn.

Konkurencje
Rozegrano dwie konkurencje. Podczas pierwszej zawodnicy strzelali z pistoletu P-99 z postawy stojącej do dwóch tarcz TS-2 i TS-10 (umieszczonych jedna pod drugą) z odległości 25 metrów. Każdy z uczestników miał do dyspozycji 23 naboje (w tym trzy przeznaczone do strzałów próbnych do tarczy TS-2). Zgodnie z regulaminem należało oddać 10 strzałów z wymianą magazynka (2x5) do tarczy TS-2, następnie po doładowaniu kolejne 10 strzałów (również z wymianą magazynka) należało skierować do tarczy TS-10. Ocenie podlegał także czas wykonania strzałów – max. 3 minuty (dodatkowo 1 minuta na strzały próbne). Punkty przydzielano proporcjonalnie do trafień w pierścienie – tarcza TS-2. Natomiast w przypadku tarczy TS-10 strzały w centralny prostokąt były oceniane na 7 pkt, pozostałe w tzw. „butelkę” – 5 pkt, poza nią – kolejno 4, 3, 2, 0 pkt zgodnie z oznaczeniem na tarczy.

W trakcie kolejnej konkurencji zawodnicy strzelali z różnych jednostek broni. Na początku należało oddać 10 strzałów z pistoletu maszynowego PM-98 do traczy TS-24 oddalonej o 25 metrów. Następnie z karabinku AKMS 10 strzałów uczestnicy kierowali w stronę tarczy TS-23. Wszystko w czasie 3 minut. Punkty były przydzielane na tych samych zasadach, co w konkurencji pierwszej (prostokąt – 7 pkt, butelka – 5 pkt, poza nią – 3 pkt).

Uczestnicy, klasyfikacja
Rywalizacje odbywały się na poziomie drużynowym i indywidualnym. W skład drużyn, jak co roku, wchodziło 3 uczestników, przy czym zespoły mogły być żeńskie, męskie lub mieszane. O końcowej klasyfikacji drużynowej decydowała suma punktów uzyskanych w strzelaniach przez trzech zawodników. W przypadku tej samej liczby uzyskanych punktów znaczenie miał wynik ze strzelania do tarczy TS-2. W podobny sposób przyznawano punkty w kwalifikacji indywidualnej.
Przewodniczącym komisji był sierż. sztab. Kamil Sułek, sędzią głównym zawodów był podkom. Tomasz Wołynkiewicz.    

Puchary i dyplomy
W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zdobyli policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie w składzie: kom. Daniel Grzyb, kom. Krzysztof Ogórek, asp. sztab. Dariusz Przasnek , drugie - funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I: nadkom. Maciej Mikołajczuk, st. asp. Marcin Sałbut, mł. asp. sztab. Łukasz Wołowski, trzecie miejsce zdobył zespół z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III– asp. sztab. Łukasz Figura, asp. Krzysztof Maszer, sierż. sztab. Michał Jankowski.   

Wśród kobiet najlepsza okazała się nadkom. Agnieszka Szymanik z Laboratorium Kryminalistycznego KSP, tuż za nią uplasowała się mł. asp. Sylwia Leszczyńska z Wydziału Finansów i Budżetu, kolejne miejsce na podium zajęła asp. Jolanta Łoza z Wydziału Psychologów.

W kategorii mężczyzn zwyciężył kom. Krzysztof Ogórek z OPP w Warszawie, drugi był nadkom. Maciej Mikołajczuk z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, natomiast trzeci wynik osiągnął asp. sztab. Łukasz Figura z Komendy Rejonowej Policji W-wa III.

Puchary Komendanta Stołecznego Policji i dyplomy za zajęcie miejsca na podium wręczył Naczelnik Wydziału Doskonalenia Zawodowego insp. Sławomir Cisowski. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca od IV do VI otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Tekst: Ewelina Kucharska
Foto: kom. Ewa Szymańska-Sitkiewicz

 • Strzelali na 100-lecie Policji
  Strzelali na 100-lecie Policji
 • Strzelali na 100-lecie Policji
  Strzelali na 100-lecie Policji
 • Strzelali na 100-lecie Policji
  Strzelali na 100-lecie Policji
 • Strzelali na 100-lecie Policji
  Strzelali na 100-lecie Policji
 • Strzelali na 100-lecie Policji
  Strzelali na 100-lecie Policji
 • Strzelali na 100-lecie Policji
  Strzelali na 100-lecie Policji