Sms-owe pogróżki zakończone aresztami - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sms-owe pogróżki zakończone aresztami

Rozsyłanymi sms-ami grozili restauratorom pozbawieniem życia i podpaleniem lokali gastronomicznych. Agnieszka G. l. 41 i jej syn Sebastian K. l. 20 wpadli w ręce legionowskich kryminalnych. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą za kratkami. Za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec kwietnia br. do legionowskiej komendy wpłynęło zawiadomienie, od jednego z właścicieli lokali gastronomicznych, dotyczące próby wymuszenia rozbójniczego. Jak ustalili policjanci mężczyzna dostał wiadomość sms, z której wynikało, że jeśli we skazanym czasie nie przekaże żądanej kwoty pieniędzy, jego lokal zostanie spalony, a rodzinie stanie się krzywda.

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. W kolejnych dniach do komendy zgłaszali się następni pokrzywdzeni, którzy również otrzymali wiadomości o podobnej treści.

Na efekty działań policjantów nie trzeba było długo czekać. Wykorzystując różne formy i sposoby pracy operacyjnej funkcjonariusze wydziału kryminalnego legionowskiej komendy, już po kilku dniach, zatrzymali podejrzanych. 41-letnia kobieta i jej 20-letni syn nie kryli zaskoczenia w momencie zatrzymania.

Zgromadzony przez dochodzeniowców materiał dowodowy pozwoli legionowskiej prokuraturze na wystąpienie do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla podejrzanych. Sąd Rejonowy w Legionowie przychylił się do wniosku i zastosował wobec Agnieszki G. i jej syna środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Wymuszenie rozbójnicze to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 10 lat.

esz/js

  • Policjant z osobą zatrzymaną
    Policjant z osobą zatrzymaną
  • Policjant z osobą zatrzymaną
    Policjant z osobą zatrzymaną