Kolejne uderzenie w automaty do gier - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w automaty do gier

Data publikacji 23.05.2019

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie wspólnie z policjantami wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją Komendy Powiatowej Policji w Legionowie podczas wspólnych działań zabezpieczyli 3 automaty do gier hazardowych.

To kolejne działania legionowskich policjantów wymierzone w środowisko związane z nielegalnym hazardem. Tym razem policjanci mieli podejrzenia, że w jednym z lokali na terenie Legionowa może odbywać się nielegalny hazard na automatach do gier.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcji legionowskiej komendy podczas wspólnych działań z  funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego weszli do wytypowanego obiektu. Wewnątrz zabezpieczyli 3 automaty do gier hazardowych.

Zabezpieczone przedmioty zostały przekazane celnikom, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie.

Zgodnie z nowelizacją Ustawy o grach hazardowych, od 1 kwietnia 2017. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier (oznacza to również zakaz posiadania automatów do gier poza wyjątkami wskazanymi w ustawie, np. kasyna, dostawcy, serwisanci).

Właścicielowi tych nielegalnych urządzeń może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

esz/js