Seroccy mundurowi z wizytą w szkole - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Seroccy mundurowi z wizytą w szkole

Data publikacji 23.05.2019

Wizyta policjanta i strażnika miejskiego dla najmłodszych uczniów podstawówki w Woli Kiełpińskiej była dużym przeżyciem. To niecodzienne spotkanie było okazją do porozmawiania o ich bezpieczeństwie, szczególnie w okresie zbliżających się wakacji. Dzieci dowiedziały się również na czym polega praca policjanta i strażnika miejskiego. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali gadżety ufundowane przez serocki samorząd.

Dzielnicowy z Serocka młodszy aspirat Marcin Matusiak oraz Zastępca Komendanta Staży Miejskiej w Serocku Dariusz Urbaniak odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Kiełpińskiej. Dzieci były zachwycone wizytą mundurowych.

Ta niecodzienna wizyta była okazją do tego, aby porozmawiać z prowadzącymi spotkanie na temat ich trudnej służby. Dzieci pytały o wszystko, często też opowiadały swoje ciekawe historie. 

Głównym celem spotkania było omówienie szeroko pojętej problematyki bezpieczeństwa dzieci w domu, ale również na drodze m.in. w przypadku spotkania groźnego psa i osoby obcej.  Nagrodą za aktywny udział w pogadance oraz uważne słuchanie były odblaskowe gadżety.

esz/js