Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Czym ziarenko za młodu" czyli o bezpieczeństwie od najmłodszych lat!

Data publikacji 24.05.2019

O bezpieczeństwie od najmłodszych lat! Taką zasadą kierują się policjanci zajmujący się prewencją kryminalną oraz dzielnicowi, którzy prowadzą zajęcia z najmłodszymi. Tym razem na lekcji o bezpieczeństwie gościliśmy dzieciaki z piaseczyńskiego przedszkola "Delfinek". Ich wizytę zorganizował dzielnicowy Pan mł. asp. Michał Malinowski.

O bezpieczeństwie od najmłodszych lat! Ta zasada przyświęca nam podczas każdych zajęć prowadzonych z dziećmi i z młodzieżą. Tym razem na zaproszenie Pana dzielnicowego mł. asp. Michała Malinowskiego na zajęciach o bezpieczeństwie uczestnikami były dzieci z piaseczyńskiego "Delfinka". Zostały one zapoznane z pracą poszczególnych wydziałów, a przede wszystkim nauczyły się kilku praktycznych elementów związanych z bezpieczeństwem. Wspólnie uczyliśmy się numeru 112, sposobu podawania danych operatorom tego numeru, a także sposobu udzielania pierwszej pomocy. Szczególną atrakcją okazała się nauka ułożenia osoby w pozycji bocznej ustalonej!

Była także nauka o zasadach poruszania się na chodniku, wyposażeniu rowerzysty, czy też szukaniu odpowiedzi dlaczego tak ważne są elementy odblaskowe?

Niespodzianką dla wszystkich były prezenty w postaci naręcznych odblasków, które zostały ufundowane przez Starostę Powiatu Piaseczyńskiego Pana Ksawerego Guta.

W spotkaniu wziął udział także nadkom. Jarosław Sawicki.

 

js