Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zatrzymali podejrzanych o rozboje i paserstwo telefonu z przestępstwa

Data publikacji 24.05.2019

Dedukcja, umiejętne łączenie faktów, analiza zachowań przestępczych i przede wszystkim stuprocentowe typowanie potencjalnych sprawców przestępstw rozbójniczych, którzy dwukrotnie napadli na kobiety na terenie Otwocka, przełożyło się na wykrycie podejrzanych. W sprawie zatrzymano trzech obywateli Mołdawii w wieku 25, 26 i 30 lat. Najstarszy z nich usłyszał zarzut paserstwa telefonu pochodzącego z rozboju w Otwocku z początku tego roku, 26-latek zarzut popełnienia rozboju wspólnie z 25-latkiem. Najmłodszy z nich miał na koncie jeszcze jedno podobne przestępstwo. Wobec podejrzanych o rozboje, na wniosek prokuratury, sąd zastosował tymczasowy areszt. Grożą im kary do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Kryminalni pracowali przy sprawach dotyczących przestępstw rozbójniczych, do których doszło dwukrotnie na terenie miasta. Pierwsza sprawa dotyczyła napaści na kobietę w rejonie ulicy Batorego, której po doprowadzeniu jej do stanu bezbronności, poprzez szarpanie i przewrócenie, dwóch napastników ukradło torebkę z portfelem, pieniędzmi, dokumentami i telefonem komórkowym. Zdarzenie miało miejsce 29 stycznia tego roku.

Podobny charakter napaści miał kolejny rozbój, do którego doszło 2 maja na ulicy Karczewskiej. Tam również celem ataku, tym razem ze strony jednego napastnika była kobieta, która straciła również torebkę z całą zawartością, pieniędzmi, dokumentami oraz kartami płatniczymi.

Sprawy nie były łatwe, jednak policjanci sprawdzając kolejne zdobyte przez siebie informacje, zawężali krąg osób podejrzanych. Typowali na obywateli Mołdawii mieszkających na terenie Karczewa.

Kilka dni temu kryminalni zatrzymali troje z nich, byli to sami mężczyźni w wieku 25, 26 i 30 lat. Przy 30-latku zabezpieczono telefon, który pochodził z rozboju przy ulicy Batorego. Pozostali dwaj byli natomiast podejrzani o napaść i kradzież.

Do sprawy włączyli się dochodzeniowcy, którzy wspólnie z prokuratorskim śledczym skrupulatnie zgromadzili materiał dowodowy, wstępnie potwierdzający, że 25 i 26 latek napadli wspólnie na kobietę przy ulicy Batorego, natomiast rozboju na ulicy Karczewskiej miał dopuścić się sam 25-latek.

Podejrzani przyznali się do popełnienia przestępstw rozbójniczych, natomiast 30-latek podejrzany o paserstwo telefonu przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.

Na wniosek prokuratury, sąd w Otwocku wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu dwójki Mołdawian, którym zarzucono rozboje.

Grożą im kary do 12 lat pozbawienia wolności.

dn/mb

 

Ładowanie odtwarzacza...