Włamywacze zatrzymani, sprzęt odzyskany - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze zatrzymani, sprzęt odzyskany

Data publikacji 26.11.2009

Trzech mężczyzn zamieszanych w kradzież z włamaniem do biura firmy budowlanej zatrzymali wczoraj rano śródmiejscy kryminalni. Dwaj odpowiedzą za kradzież z włamaniem, a trzeci, u którego znaleziono pochodzące z kradzieży przedmioty za paserstwo. Łupem złodziei padł laptop, telewizor plazmowy i odtwarzacz dvd. Dzisiaj zatrzymanymi zajmą się śledczy, którzy przedstawią im zarzuty. Za czyn, którego się dopuścili grozi do 10 lat więzienia.

Wczoraj tuż po 6.00 rano do mieszkań w centrum i na warszawskiej Woli weszli kryminalni ze śródmiejskiej komendy. W lokalach zatrzymano 29-letniego Marcina W. i 33- letniego Radosława R. Kilka godzin później do sprawy został zatrzymany 34-letni Damian P., u którego w mieszkaniu na warszawskiej Pradze znaleziono telewizor plazmowy, odtwarzacz dvd i laptop. Przedmioty pochodziły z włamania.

Cała sprawa zaczęła się tydzień wcześniej, gdy do komendy w Śródmieściu zgłosił się przedstawiciel dużej firmy budowlanej i poinformował o włamaniu do biura. Sprawcy zdarzenia ukradli sprzęt RTV o wartości 9 tys. złotych. Kryminalni natychmiast przystąpili do działania. W ciągu kilku dni zebrano materiał dowodowy, świadczący o tym, że włamania mogli dokonać Marcin W. i Radosław R.

Gdy materiał dowodowy był już wystarczający do przedstawienia zarzutów kradzieży z włamaniem, obaj zostali zatrzymani. Funkcjonariusze prowadzący czynności ustalili także dane personalne pasera, który odkupił ukradziony sprzęt. W wyniku przeszukania urządzenia odzyskano, a 34-letniego Damiana P. zatrzymano jako osobę podejrzewaną o paserstwo w tej sprawie.

Dzisiaj wszystkimi zajmą się śledczy, którzy przedstawią dwóm zarzuty kradzieży z włamaniem zagrożone karą do 10 lat więzienia. Trzeciemu natomiast zarzut paserstwa za, który grozi do 5 lat więzienia.

ea/to