Działania "Alkohol i narkotyki" - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "Alkohol i narkotyki"

Dzisiaj na terenie garnizonu stołecznego prowadzone są działania prewencyjno-kontrolne pod kryptonimem "Alkohol i narkotyki". Mają one na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy wsiedli za kierownice, będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Przeprowadzane cyklicznie przez Wydział Ruchu Drogowego KSP oraz komendy rejonowe i powiatowe działania „Alkohol i narkotyki” mają na celu ograniczenie liczby kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Funkcjonariusze chcą także uświadomić kierującym, że od ich zachowania na drodze zależy nie tylko ich życie i zdrowie, ale także życie oraz zdrowie innych uczestników ruchu drogowego.

Przy wyborze miejsc, w których zorganizowane zostały punkty kontrolne policjanci kierują się szczególnie tymi odcinkami dróg, które są najbardziej zagrożone wypadkami oraz innymi przestępstwami i wykroczeniami popełnianymi przez kierujących. Za kierowanie autem pod wpływem alkoholu lub narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

jf

  • Działania "alkohol i narkotyki"