4 zatrzymanych za handel podróbkami - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

4 zatrzymanych za handel podróbkami

Data publikacji 26.11.2009

Zatrzymaniem 4 osób i zabezpieczeniem sprzedawanych przez nich towarów zakończyła się wczorajsza akcja grodziskich policjantów na targowisku miejskim. Do komendy trafiła trójka dorosłych, natomiast 16-latek został zatrzymany w Policyjnej Izbie Dziecka w Warszawie. Na stoiskach policyjni specjaliści zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli odzież, kosmetyki i wkłady maszynek do golenia. Wszystkie przedmioty miały podrobione zastrzeżone znaki towarowe.

Wczorajsza policyjna kontrola grodziskiego targowiska wykazała, że wśród sprzedawców są także oszuści. Policyjni specjaliści zwalczający przestępczość gospodarczą na kilku stoiskach znaleźli podrobiony towar, sprzedawany po wyższej cenie jako markowy.

Na jednym z kontrolowanych przez policjantów stoisk młody mężczyzna oferował do sprzedaży bluzy, czapki i kosmetyki oznaczone znakami towarowymi znanych firm. Po dokładnym sprawdzeniu tych przedmiotów przez funkcjonariuszy okazało się, że zastrzeżone znaki zostały podrobione. Właścicielem zabezpieczonych towarów okazał się 16-letni obywatel Rumunii. Nieletni, bez stałego miejsca zamieszkania, został zatrzymany i przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka w Warszawie.

Wkrótce policjanci dotarli także do innego stoiska, na którym kobieta sprzedawała kosmetyki i wkłady maszynek do golenia znanych firm, a także czapki i skarpety oznaczone markowymi znakami towarowymi. 58-latka trafiła do celi grodziskiej komendy, a jej podrobiony towar został zabezpieczony.

Taki sam efekt przyniosła kontrola towarów oferowanych przez dwóch kolejnych sprzedających. Mężczyźni mieli na swoich stoiskach podrobione wkłady maszynek do golenia. 31-latek i 38-latek także zostali zatrzymani, a ich towar zabezpieczony.

Oprócz straty nielegalnie sprzedawanych przedmiotów, wszyscy zatrzymani odpowiedzą za złamanie Ustawy - Prawo własności przemysłowej. Za to przestępstwo dorosłym grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności nawet do 2 lat. Decyzje w sprawie 16-latka podejmie sąd dla nieletnich.

ea/kz