Kradł drzewo na opał - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł drzewo na opał

Data publikacji 27.11.2009

Policjanci z komisariatu w Jadowie zatrzymali mężczyznę, który na terenie kompleksu leśnego osiedla Borki w Tłuszczu nielegalnie wyciął i ukradł drzewo sosnowe. Jak ustalili Policjanci drzewo stanowiło własność gminy, a starty wstępnie oszacowano na kwotę 112 zł. 51-letniemu Czesławowi P. grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w godzinach południowych funkcjonariusze z komisariatu w Tłuszczu otrzymali informację o nielegalnej wycince drzewa z lasu w okolicach osiedla Borki w Tłuszczu. Policjanci niezwłocznie udali się we wskazane miejsce. Dojeżdżając w rejon kompleksu leśnego zauważyli świeżo ścięte drzewo sosnowe, częściowo pocięte na pnie. Przy drzewie funkcjonariusze zauważyli ślad koła taczki prowadzący do jednej z posesji na skraju lasu.

Po sprawdzeniu posesji, mundurowi ujawnili taczkę, piłę spalinową do cięcia drewna oraz 11 pni drzewa sosnowego o długości około 90 cm każdy. Przebywający na terenie posesji 51-letni Czesław P. przyznał się funkcjonariuszom, że to on wyciął drzewo na terenie kompleksu leśnego. Miało ono służyć jako opał. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny wykazało 1,4 promila.
Jak ustalili policjanci, drzewo stanowiło własność gminy, a starty wstępnie oszacowano na kwotę 112 zł. Za kradzież drzewa z lasu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

ts, mm