Odpowie za kradzieże - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzieże

Data publikacji 08.07.2019

Bielańscy policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 62-latka podejrzanego o kradzież markowej odzieży oraz kosmetyków wartych około 900 złotych. Funkcjonariusze w mieszkaniu zatrzymanego zabezpieczyli także obuwie, torebki damskie, kurtkę, mogące pochodzić z przestępstwa. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży mienia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do bielańskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o kradzieży odzieży oraz kosmetyków znanych światowych marek o wartości około 900 złotych, w jednej z placówek handlowych. Bielańscy kryminalni wytypowali osobę, która może mieć związek z tym przestępstwem oraz ustalili jej miejsce zamieszkania. Efektem pracy funkcjonariuszy było zatrzymanie 62-letniego mężczyzny. W mieszkaniu zatrzymanego policjanci zabezpieczyli markowe obuwie, torebki damskie, kurtkę mogące również pochodzić z kradzieży.

Podejrzany trafił do komendy przy ulicy Żeromskiego, gdzie śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży, do której się przyznał. Mężczyzna wyjaśnił, że znalezione przez policjantów rzeczy zabrał z tego samego sklepu, dlatego po obliczeniu strat ponownie odpowie za to samo przestępstwo. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.   

esz/ks