Chciał sprzedać kradzioną toyotę - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał sprzedać kradzioną toyotę

Data publikacji 28.11.2009

35-letni mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy stołecznego wydziału dw. z przestępczością samochodową. Sebastian U. ps.”Parys” próbował sprzedać toyotę yaris ze sfałszowaną dokumentacją. Jak się okazało, 35-latek wcześniej był znany Policji za działania w środowisku złodziei samochodowych, był poszukiwany m.in. przez CBŚ jako osoba podejrzana o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Dzięki pracy operacyjnej policjanci z wydziału dw. z przestępczością samochodową KSP zatrzymali mężczyznę, który na jednym z portali aukcyjnych próbował sprzedać kradzioną toyotę yaris.

Jak ustalili funkcjonariusze, 35-letni Sebastian U. ps. „Parys” najpierw kradł samochody, a następnie za pośrednictwem Internetu wyszukiwał te same marki pojazdów po wypadkach, kupował je, po czym w skradzionych samochodach przerabiał numery identyfikacyjne. Każdy samochód oferowany do sprzedaży miał sfałszowaną dokumentację, pochodzącą od kupionych samochodów powypadkowych.

W ten sam sposób 35-latek chciał sprzedać toyotę yaris. Transakcji zapobiegli policjanci, którzy ujawnili, że pojazd ma fałszywe dokumenty i jest kradziony. Mundurowi ustalili również, że na miejsce transakcji „Parys” przyjechał kradzionym peugeotem 307. Według opinii biegłego również i ten pojazd miał zmienione numery identyfikujące pojazd.

Mieszkaniec powiatu wołomińskiego został zatrzymany. Prokurator przedstawił mu m.in. zarzut paserstwa. Sebastian U. był też poszukiwany przez CBŚ. Istnieje podejrzenie, że mógł brać udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

ea