Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał przekupić policjantów, usłyszał w prokuraturze zarzuty

Data publikacji 11.07.2019

Zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej interweniującym policjantom usłyszał w prokuraturze rejonowej 57-letni mężczyzna. Obywatel Gruzji podczas kontroli drogowej chciał przekupić policjantów, którzy znaleźli przy nim skradzione tablice rejestracyjne od innego pojazdu. Policjanci zatrzymali 57-latka i zabezpieczyli banknoty. Obywatel Gruzji decyzją prokuratora trafił pod policyjny dozór.

W poniedziałek, kilkanaście minut przed północą w rejonie ul. Szwedzkiej policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego na Pradze Północ zatrzymali do kontroli pojazd osobowy m-ki renault. Podróżowało nim dwóch obywateli Gruzji. Podczas kontroli bagażnika, mundurowi znaleźli tablice rejestracyjne od innego pojazdu. Po ich sprawdzeniu okazało się, że były skradzione, a sprawę prowadzili policjanci z Marek.

Mundurowi podjęli decyzję o zatrzymaniu obu mężczyzn do wyjaśnienia. Jeden z nich zaproponował im 1220 złotych w celu odstąpieniem od dalszej kontroli. Funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze i przewieźli zatrzymanych mężczyzn do komendy.

Dalej sprawą kierowcy - 57-letniego obywatela Gruzji - zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Dochodzeniowcy przygotowali materiał dowodowy, a następnie doprowadzili go do prokuratury. Tam przedstawiono mu zarzut z art. 229 par. 1 i 3 kk dotyczący obietnicy udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom Policji w zamian za naruszenie przepisów prawa i odstąpienie od wykonywania czynności służbowych. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i wyraził zgodę na dobrowolne poddanie się karze. Prokurator zadecydował o objęciu go policyjnym dozorem. Kolejne zarzuty dla obywatela Gruzji będą dotyczyły kradzieży tablic rejestracyjnych.

ea/po