Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o usiłowanie kradzieży pojazdu w Sulejówku, zatrzymany przez stołecznych wywiadowców

Data publikacji 12.07.2019

34-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego 3 najbliższe miesiące spędzi w areszcie śledczym w związku z zatrzymaniem go przez stołecznych wywiadowców, podczas próby kradzieży samochodu. Podejrzany wpadł podczas policyjnego pościgu. W tej sprawie mężczyźnie przedstawiono już zarzut karny usiłowania kradzieży pojazdu. Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim przychylił się do wniosku prokuratury i umieścił mężczyznę w zakładzie karnym.

Kilka dni temu stołeczni policji pełniąc służbę na terenie Sulejówka, zauważyli na jednej z uli, mężczyznę, który podejrzanie interesował się samochodem. Postanowili go sprawdzić i wylegitymować. Kiedy chcieli rozpocząć swoje czynności, mężczyzna ten wskoczył do samochodu stojącego obok i gwałtownie odjechał.

Policjanci, używając sygnałów uprzywilejowania, ulicami Sulejówka prowadzili pościg za tym pojazdem. W pewnym momencie auto zatrzymało się, pasażer pojazdu wyskoczył z niego i rzucił się do ucieczki. Funkcjonariusze podjęli pościg pieszo i już po kilkunastu sekundach, mężczyzna był zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli również wyrzucony chwilę wcześniej przez uciekającego mężczyznę, plecak z elektroniką oraz narzędziami mogącymi służyć do popełnienia kradzieży.

34-latek z powiatu wołomińskiego trafił do policyjnej celi. W tym czasie policjanci prowadzili intensywne czynności zmierzające do zebrania jak największej ilości dowodów w sprawie. W ich wyniku na jednej z ulic Sulejówka zabezpieczyli porzucony przez uciekającego przed pościgiem samochód. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy w tej sprawie, pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu usiłowania kradzieży pojazdu. Na wniosek prokuratury rejonowej, miński sąd umieścił mężczyznę na 3 miesiące w areszcie śledczym.

Sprawa jest w toku, funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

ea/mz