Poszukiwacze ustalili tożsamość - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwacze ustalili tożsamość

Data publikacji 28.11.2009

Policjanci zajmujący się identyfikowaniem osób zaginionych, po ponad dobie żmudnej pracy, odkryli tożsamość mężczyzny śmiertelnie potrąconego przez ciężarówkę na odcinku krajowej 50-tki w Ładzyniu. Denatem okazał się67-letni Władysław J., mieszkaniec mińskiej gminy. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego tragicznego wypadku.

25 listopada, około godziny 21:15 na odcinku krajowej 50-tki w Ładzyniu, w nieustalonych jeszcze do końca okolicznościach miało miejsce potrącenie starszego mężczyzny. Kierowca ciężarowego auta, które uderzyło w pieszego był trzeźwy. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Policjantom nie udało się wstępnie zidentyfikować denata, który nie miał przy sobie żadnych dokumentów. W takiej sytuacji do sprawy włączyli się specjaliści od identyfikacji osób zaginionych.

Funkcjonariusze rozpoczęli działania poszukiwawcze, które naprowadziłyby ich na trop rodziny zmarłego tragicznie mężczyzny. W miejscowości, w której doszło do wypadku nikt go nie rozpoznawał. Kryminalni odwiedzili kilku okolicznych sołtysów, którzy też nie potrafili zidentyfikować denata. Podobnie było z mieszkańcami. Nikt nie wiedział kim jest denat.

Nowe światło na sprawę po kilkunastu godzinach żmudnej pracy rzucił personel jednego ze sklepów spożywczych w mińskiej gminie. Mężczyzna do złudzenia przypominał klienta, który przychodził na zakupy. Policjanci poszli dalej tym tropem i w końcu odnaleźli rodzinę zmarłego. Działania trwały ponad dobę i zakończyły się ustaleniem tożsamości denata. Okazał się nim 67-letni Władysław J., mieszkaniec gminy Mińsk Mazowiecki.

W dalszym ciągu w tej sprawie toczy się śledztwo. Policjanci rekonstruują przebieg wypadku, w którym zginął mężczyzna i wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

ea/dn