Zabrał cudzy telefon - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabrał cudzy telefon

Data publikacji 12.07.2019

Za przywłaszczenie telefonu o wartości 3400 złotych odpowie 32-latek, który zabrał z cmentarza pozostawione tam urządzenie mobilne. Kryminalni z Bielan zatrzymali mężczyznę i odzyskali telefon. Za to przestępstwo grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Do komendy na Bielanach zgłosił się mężczyzna, który poinformował o utracie telefonu komórkowego. O tym, że nie ma urządzenia zorientował się po wizycie na cmentarzu. Pokrzywdzony najpierw szukał telefonu, a później bez rezultatu czekał na uczciwego znalazcę.

Sprawą zajęli się kryminalni z Bielan, którzy ustalili personalia „nowego właściciela” komórki oraz udali się do jego miejsca zamieszkania. 32-latek został zatrzymany, a urządzenie przekazane właścicielowi.

Śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzut przywłaszczenia cudzego mienia. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że znaleziony telefon chciał zwrócić, lecz w pamięci nie było zapisanych żadnych numerów kontaktowych, nikt również nie telefonował. Postanowił sam skorzystać z kosztownego urządzenia. Teraz grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

ea/ks