Dozór Policji dla sprawcy wypadku - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór Policji dla sprawcy wypadku

Data publikacji 29.11.2009

Dwaj kierowcy usłyszeli w północnopraskiej komendzie zarzuty, po tym jak jeden z ich potrącił na przejściu dla pieszych 59-letnią kobietę oraz 2-letnią dziewczynkę, a drugi po pijanemu spowodował karambol. 19-latek, który potrącił pieszych nie posiadał ważnych badań technicznych oraz uprawnień do kierowania pojazdami.

Kilka dni temu na Targówku około 13.00 doszło do wypadku. Na skrzyżowaniu Ossowskiego i Tykocińskiej 19-letni kierowca hundaya potrącił na przejściu dla pieszych 59-letnią kobietę i 2-letnią dziewczynkę. Poszkodowane z ogólnymi potłuczeniami i złamaniami trafiły do szpitala.

Sprawca wypadku nie posiadał ważnych badań technicznych oraz uprawnień do kierowania pojazdami. Był niedawno ukarany mandatem za jazdę samochodem bez prawa jazdy. Policjanci z Pragi Północ postawili 19-latkowi zarzut spowodowania wypadku. Prokurator zastosował wobec niego dozór Policji. Młodemu mężczyźnie może grozić nawet do trzech lat więzienia.

Niebawem 19-latka czeka także rozprawa przed sądem grodzkim. Za to, że w ciągu dwóch lat od ostatniego ukarania popełnił ponownie to samo wykroczenie ( wsiadł za kółko bez prawa jazdy ) sędzia może wymierzyć mu nawet karę aresztu ( art. 38 kw ).

W tym samym dniu kilka godzin później policjanci zatrzymali na ulicy Radzymińskiej pijanego kierowcę opla vivaro, który spowodował karambol. W sumie zderzyły się trzy samochody: opel vivaro, opel astra i mazda. 37-letni mężczyzna miał niemal dwa promile alkoholu we krwi. Za jazdę pod wpływem alkoholu otrzymał zarzut. Poddał się dobrowolnie karze.

ea/mb