To była podrobiona odzież - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

To była podrobiona odzież

Data publikacji 29.11.2009

Na stoisku 40-letniej Agnieszki A. można było kupić czapki, dresy i spodnie sportowe znanych, renomowanych firm światowych i wszystko po okazyjnej cenie. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą ujawnili i udowodnili, że są to jedynie podróbki towarów oryginalnych. Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzut, a odzież zabezpieczono.

Sobotnie działania funkcjonariuszy zajmujących się przestępczością gospodarczą przeprowadzone na bazarze przy dawnym Stadionie X-lecia zakończyły się zatrzymaniem jednej osoby i zabezpieczeniem 72 sztuk odzieży z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Policjanci zlokalizowali stoisko, które obsługiwała kobieta w średnim wieku, a oferowała do sprzedaży dresy, spodnie sportowe i czapki. Wszystkie opatrzone były znakami renomowanych firm produkujących markową odzież sportową. Mundurowi bardzo szybko zorientowali się, że towar, którym handluje obserwowana kobieta nie ma nic wspólnego z oryginalną odzieżą.

Funkcjonariusze podjęli interwencję. Zabezpieczyli 72 sztuki ubrań i zatrzymali 40-letnią Agnieszkę A.

Kobiecie przedstawiono zarzut wprowadzania do obrotu odzieży z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Zabezpieczone ubrania nie trafią już nigdy na rynek.

ea/jw