Policjantom wręczył telefon, obiecał gotówkę - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantom wręczył telefon, obiecał gotówkę

Data publikacji 30.11.2009

Bierzcie telefon, dam wam jeszcze gotówkę, te słowa usłyszeli policjanci z wydziału ruchu drogowego po zatrzymaniu 32- letniego Krzysztofa M. Mężczyzna ten został zatrzymany po pościgu. Miał prawie 2 promile alkoholu. Odpowie zarówno za jazdę pod wpływem alkoholu, jak i za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej.

Radiowóz policjantów wydziału ruchu drogowego z Otwocka, został wyprzedzony przez passata, którego kierowca nie zważając na znaki drogowe i przekraczając znacznie dozwoloną prędkość przejechał przez skrzyżowanie w centrum miasta. Reakcja funkcjonariuszy była natychmiastowa.

Kierujący nie reagował na polecenie zatrzymania wydawane przez policjantów. Sygnały dźwiękowe i świetlne sprawiły, że passat znacznie przyspieszył, próbując uniknąć zatrzymania. Ten manewr nie powiódł się. Po krótkim pościgu samochód zatrzymano.

Okazało się, że powodem ucieczki 32-letniego Krzysztofa M., był alkohol. Mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile. W trakcie wykonywanych przez mundurowych czynności, Krzysztof M. wręczył jednemu z policjantów telefon komórkowy wartości około 1000 złotych. Proponując, by ci odstąpili od jego zatrzymania. „Dołożę jeszcze pieniędzy, dwa razy tyle, co wart ten telefon, tylko mnie puśćcie”. Mężczyznę zatrzymano.

Krzysztof M. dalszą część nocy spędził w otwockim areszcie. Jeszcze dziś zostanie on doprowadzony do sądu. Odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu, oraz za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej.
Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.

dt, js