Papierosy bez akcyzy - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy bez akcyzy

Data publikacji 30.11.2009

Policjanci kontrolujący teren dawnego Stadionu X-lecia zatrzymali obywatela Armenii, który handlował papierosami bez polskiej akcyzy. Miał 550 paczek papierosów. W tym samym czasie patrolowcy przy Rondzie Waszyngtona zabezpieczyli 910 paczek papierosów różnych marek, które sprzedawali dwaj obywatele Ukrainy.

W niedzielne przedpołudnie policjanci z południowopraskiej komendy równolegle przeprowadzili dwie interwencje wobec osób, które handlowały papierosami.

Funkcjonariusze z nieetatowej grupy policyjnej "Stadion" podczas działań wokół dworca PKS Stadion zauważyli mężczyznę, dźwigającego duże torby, z których wystawały kartony z papierosami.

Policjanci natychmiast zainteresowali się czy wyroby tytoniowe posiadają polską akcyzę. Dokonali kontroli przenoszonego przez 29-letniego obywatela Armenii bagażu. Wówczas okazało się, że mężczyzna posiada 550 paczek papierosów różnych marek, z których żadna nie była opatrzona akcyzą.

Mniej więcej w tym samym czasie patrolowcy przeprowadzili interwencję przy Rondzie Waszyngtona. Tam po krótkiej obserwacji mundurowi dostrzegli dwóch mężczyzn, którzy handlowali papierosami, kolejne paczki wyjmowali ze stojącej obok nich torby. Bardzo szybko okazało się, że nie były to papierosy dopuszczone do sprzedaży w naszym kraju z uwagi na brak akcyzy. 910 paczek policjanci zabezpieczyli, a mężczyzn zatrzymali.

Dziś wszystkie trzy osoby w wydziale do walki z przestępczością gospodarczą usłyszą zarzuty. Odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwo.

ea/jw