Podsumowanie długiego weekendu na stołecznych drogach - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie długiego weekendu na stołecznych drogach

Data publikacji 19.08.2019

Długi weekend już za nami. Był to czas pracowity dla stołecznych mundurowych. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy i powiatów garnizonu stołecznego. Policjanci drogówki byli wzywani do 25 wypadków, w wyniku których rannych zostało 39 osób. Na szczęście nie odnotowaliśmy ofiar śmiertelnych. Funkcjonariusze ujawnili również 59 kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Policjanci strzegli bezpieczeństwa na drogach oraz dbali o przestrzeganie zasad ładu i porządku publicznego. Sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz kontrolowali czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami. Sprawdzali między innymi, czy kierujący stosowali się do ograniczeń prędkości, czy mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, a także czy dzieci były przewożone w fotelikach. Zwracali również uwagę na stan techniczny pojazdów. Na szczęście nie odnotowaliśmy ofiar śmiertelnych.

W ciągu 4 świątecznych dni mundurowi ujawnili 59 kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu. Od początku długiego weekendu na warszawskich ulicach oraz drogach okolicznych powiatów doszło do 25 wypadków, w wyniku których rannych zostało 39 osób.