Podczas zabezpieczenia pomogli starszej kobiecie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podczas zabezpieczenia pomogli starszej kobiecie

Data publikacji 04.09.2019

Pomagać i chronić – to zasady, którymi kierują się policjanci podczas codziennej służby. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy z komendy w Kolbuszowej oraz pomocy stołecznych policjantów z wydziału ruchu drogowego starsza kobieta, która uległa wypadkowi, otrzymała potrzebną jej pomoc medyczną.

Podczas zabezpieczania trasy przejazdu kolumny z wiceprezydentem USA w rejonie ulicy Aleje Jerozolimskie funkcjonariusze byli świadkami nieszczęśliwego wypadku. Starsza kobieta, która przechodziła w tym miejscu, upadła tak niefortunnie na chodnik, że doznała urazu nosa i łuku brwiowego.

Służbę w tym miejscu pełnili policjanci z komendy w Kolbuszowej: mł. asp. Arkadiusz Wilk oraz sierż. sztab. Jakub Górka. Funkcjonariusze natychmiast udzielili pomocy kobiecie. Opatrzyli jej głowę i twarz, a o całym zdarzeniu powiadomili przełożonych. Sytuacja była na tyle skomplikowana, że do zdarzenia doszło na obszarze, który w tym momencie był całkowicie zamknięty dla ruchu z uwagi na przejazd delegacji.

Po krótkim czasie na miejscu pojawili się policjanci stołecznej drogówki: asp. sztab. Robert Szulęcki oraz asp. sztab. Jacek Bziuk, którzy na miejsce wezwali karetkę pogotowia. Jeden z funkcjonariuszy zabrał ranną kobietę do radiowozu i przewiózł ją do skrzyżowania ulicy Marszałkowskiej z Alejami Jerozolimskimi. W tym czasie drugi z policjantów umożliwił przejazd karetce, pilotując ją przez rejon zabezpieczenia, aby jak najszybciej udzielić pomocy poszkodowanej.

Dzięki zdecydowanej postawie i profesjonalnym działaniom policjantów, starsza kobieta bardzo szybko otrzymała niezbędną pomoc lekarską.

mb