Zabrali gotówkę z kasy sklepowej, usłyszeli już zarzuty - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabrali gotówkę z kasy sklepowej, usłyszeli już zarzuty

Data publikacji 11.09.2019

Działania kryminalnych z bielańskiej komendy doprowadziły do ustalenia i zatrzymania mężczyzn, podejrzanych o kradzież gotówki z placówki handlowej. 36-latek i 32-latek, wykorzystując nieuwagę pracownika sklepu, zabrali z kasy ponad 2 tys. złotych. Teraz 32-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a jego wspólnikowi karanemu za podobne przestępstwa nawet do 7 lat i 6 miesięcy.

Po 3.00 w nocy bielańscy mundurowi otrzymali zgłoszenie od pracownika jednej z całodobowych placówek handlowych o kradzieży pieniędzy z kasy sklepowej. Sprzedawca wezwanym policjantom powiedział, że w sklepie nie było klientów, więc na chwilę wyszedł na zaplecze. Kiedy wrócił zobaczył, że w kasie brakuje ponad 2 tys. złotych z utargu. Funkcjonariusze wezwali na miejsce ekipę śledczych, którzy zabezpieczyli ślady oraz nagrania z monitoringu.

Policjanci z wydziału kryminalnego dotarli do dwóch mężczyzn mogących mieć związek ze sprawą. Zatrzymali 36-latka, który był w przeszłości karany za podobne przestępstwa oraz jego 32-letniego wspólnika.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży pieniędzy wspólnie i w porozumieniu. Przesłuchującym  policjantom powiedzieli, że całą kwotę, jaką zabrali z kasy, wydali na alkohol. Teraz 32-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a 36-latkowi działającemu w warunkach recydywy nawet do 7 lat i 6 miesięcy.

ea/ks

  • policjant przesłuchuje zatrzymanego 36- latka
    Zabrali gotówkę z kasy sklepowej, usłyszeli już zarzuty