Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bił, poniżał, groził pozbawieniem życia, udzielił łapówki policjantom i trafił do aresztu

Data publikacji 20.09.2019

Funkcjonariusze z komisariatu w Kobyłce zatrzymali 60-latka podejrzewanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się w miejscu zamieszkania nad swoją żoną. Jak ustalili policjanci, mężczyzna od 2015 roku wszczynał awantury, w trakcie których groził kobiecie pozbawieniem życia i zdrowia, używając przy tym narzędzi w postaci młotka i siekiery. W trakcie kolejnej interwencji funkcjonariuszy, do której wezwała ich poszkodowana kobieta, mężczyzna udzielił policjantom korzyści majątkowej w kwocie 1300 złotych, w zamian za odstąpienie przez nich od dalszych czynności służbowych. Funkcjonariusze umieścili go w policyjnym areszcie oraz skierowali materiały postępowania do prokuratora i sądu rejonowego w Wołominie. Sąd postanowił zastosować wobec mężczyzny tymczasowy, 3-miesięczny areszt.

Policjanci z komisariatu w Kobyłce 15 września bieżącego roku otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. Ten miał kolejny raz kierować wobec swojej żony groźby pozbawienia życia i zdrowia, używając przy tym narzędzi w postaci młotka i siekiery. Jak zeznała poszkodowana kobieta, takie zachowanie mężczyzny trwało od 2015 r. W tym czasie cały czas znęcał się nad nią psychicznie i fizyczne, ubliżał jej słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, dodatkowo popychał i szarpał za włosy.

Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny. Gdy poinformowali go o takim zamiarze, ten postanowił „załatwić” sprawę w inny sposób, udzielając interweniującym funkcjonariuszom korzyści majątkowej w postaci gotówki w kwocie 1300 złotych, w zamian za odstąpienie przez nich od wykonywania dalszych czynności służbowych. Mundurowi zakomunikowali mężczyźnie, że popełnił kolejne przestępstwo, w tym przypadku korupcyjne. 60-latek trafił do policyjnej celi.

Zebrany materiał dowodowy wraz z przesłuchaniami poszkodowanej kobiety i świadków zostały skierowane do prokuratury rejonowej w Wołominie. Policjanci wspólnie z prokuratorem zadecydowali o złożeniu w sądzie wniosku o tymczasowe aresztowanie 60-latka w związku z podejrzeniem popełnienia przez niego przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece oraz korupcyjnego. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy, 3-miesięczny areszt.

Może mu grozić teraz kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/ts