Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kilkukrotnie uderzyła w drzwi zaparkowanego obok samochodu, usłyszała zarzuty

Data publikacji 20.09.2019

Policjanci z Mokotowa zatrzymali 42-letnią kobietę podejrzewaną o to, że uszkodziła drzwi zaparkowanego samochodu, który stał obok jej auta. Straty, jakie spowodowała zostały wycenione na 3000 zł. Kobiecie grozi do 5 lat więzienia.

Kiedy pokrzywdzony parkował swój samochód na jednym z niestrzeżonych parkingów na terenie warszawskiego Mokotowa, miejsce po jego lewej stronie było wolne. Poszedł załatwiać swoje sprawy, a gdy wrócił, zobaczył na poprzednio wolnym miejscu auto, które było zaparkowane bardzo blisko jego samochodu. Z jego relacji wynika, że miał trudności, by otworzyć drzwi i wejść do środka.

W tym samym momencie do samochodu obok podeszła użytkująca go kobieta, która również z uwagi na mało miejsca, nie mogła wejść do pojazdu. Zdenerwowana kobieta kilkukrotnie miała uderzyć swoimi drzwiami w drzwi zaparkowanego obok samochodu, w którym siedział pokrzywdzony. Wezwał on natychmiast patrol Policji, który po przyjeździe na miejsce i ustaleniu stanu faktycznego, zatrzymał kobietę i przewiózł ją do komendy na ul. Malczewskiego.

42-latka usłyszała zarzut uszkodzenia mienia, za który, zgodnie z kodeksem karnym, grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Kobieta nie przyznała się do popełnienia tego czynu, wyjaśniając, że jedynie próbowała, przy użyciu drzwi odeprzeć atak agresywnego użytkownika samochodu zaparkowanego obok. Funkcjonariusze zabezpieczyli dostępny na miejscu zdarzenia monitoring.

Sprawą uszkodzenia samochodu zajmie się teraz sąd.

ea/kg

  • na zdjęciu widać policjanta w cywilnym ubraniu przesłuchującego zatrzymaną kobietę w pomieszczeniu służbowym