Dzielnicowy namierzył podejrzanego o kradzież akumulatorów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy namierzył podejrzanego o kradzież akumulatorów

Data publikacji 20.09.2019

Dzielnicowy Mariusz Kondraciuk, dzięki uzyskanej informacji namierzył 22-letniego mieszkańca gminy Mińsk Mazowiecki, podejrzanego o kradzież akumulatorów. Policjanci zatrzymali 22-latka, a zgromadzony materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia mu zarzutu kradzieży. Mężczyzna przyznał się do czynu, wskazał też skup złomu, gdzie upłynnił zabrane „fanty”.

Policjanci mińskiej komendy prowadzili postępowanie dotyczące kradzieży 9 akumulatorów z maszyn budowlanych, należących do jednej z firm powiatu mińskiego. Do sprawy zabezpieczono zebrane na miejscu ślady kryminalistyczne oraz nagrania z kamer monitoringu.

W ustalenie sprawcy kradzieży włączył się dzielnicowy gminy Mińsk Mazowiecki aspirant Mariusz Kondraciuk, który w ramach zbierania informacji, ustalił personalia podejrzewanego mężczyzny. Wytypowany 22-latek z gminy Mińsk Mazowiecki został zatrzymany przez kryminalnych na początku września.

Przeprowadzone czynności potwierdziły, że mężczyzna ten dokonał kradzieży 9 sztuk akumulatorów. Wskazał on również skup złomu, w którym upłynnił zabrane „fanty”. Niestety, mimo natychmiastowych działań, nie udało się ich odzyskać – zostały przewiezione do przetopienia.

Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawy, aby przedstawić 22-latkowi, zarzut kradzieży. Mężczyzna przyznał się do niego i dobrowolnie poddał się karze grzywny i obowiązkowi naprawienia szkody. Kolejny już raz doskonałe rozpoznanie dzielnicowego przełożyło się na efekt w postaci ustalenia sprawcy przestępstwa.

mz/kk